Firmanız İçin
Anlamlı Logo TasarımıLogo tasarımında ilk aşamada en çok dikkat edilen unsur estetik açıdan nasıl göründüğü ve göz alıcı olup olmadığıdır. Güzel bir çizim ile hazırlanmış logo tasarımına müşterilerin bir çoğu “Hayır” diyemez. Sorun şu ki anlık olarak tasarımın estetiğine aldanılsa da bir süre sonra “İyi de bu logonun anlamı ne?” sorusu ortaya çıkmaktadır.

Buna binaen, gerek logoyu özel kılmak gerekse firmaya özgü olmasını sağlamak için hazırlanan logo tasarımına bir anlam yüklenmeli ve tasarım bu anlamla ilişkilendirilmelidir. Logo tasarımına yüklenen anlam onu yalnızca özel kılmaz, aynı zamanda akılda kalıcılığını ciddi manada arttıracağı için çok daha kullanışlı bir logo olmasını sağlar ve kullanacak kişi ya da firma bir süre sonra “Ben logomu değiştirmek istiyorum.” deme ihtiyacı hissetmeden ömür boyunca gönül rahatlığıyla logosunu kullanmaya devam edebilir. Bizler Fikral Tasarım Ajansı olarak tüm bu süreci göz önünde bulundurup logo tasarımını bu doğrultuda hazırlamaktayız.

İşin özü, logo tasarımı hazırlanırken en az çizime ve renklendirmeye verilen önem kadar anlam bütünlüğüne de de önem verilmelidir. Grafiker ile grafik tasarımcı arasındaki fark da en net şekilde burada ortaya çıkmaktadır. Grafikerin işi yalnızca ilgili programları kullanarak çizim yapmak iken grafik tasarımcı önce düşünüp fikir ve anlam üretmek, sonrasında bu fikir ve anlamları çizim ile bütünleştirerek ortaya anlamlı logo tasarımı çıkartmak sorumluluğuna sahiptir.