Logo Tasarımında
Özgünlüğün ÖnemiLogo tasarımı bir firmanın temel direğidir. Kartvizit, web sitesi, paylaşım görseli gibi pek çok tasarım öğesi kolaylıkla değiştirilebilir ancak logo tasarımını değiştirmek firmanın kimliğini değiştirmektir. Dolayısıyla hazırlanan logo tasarımını uzun vadede kullanıma uygun olacak şekilde hazırlamakta fayda vardır. Görsel beğeni kısmına değinerek konuyu dağıtmak istemiyoruz, burada asıl değinmek istediğimiz olay özgünlüktür. Eğer uzun yıllar boyunca kullanayım, firmam kurumsal bir imaja ve tanınırlığa sahip olsun diyorsanız özgün logo tasarımı şarttır.

Eğer logo tasarımınızın özgün olması konusunda siz de hassas iseniz hangi tasarımcı ile çalıştığınıza çok dikkat etmelisiniz. Uzun yıllardır tasarım sektöründe aktif olarak rol oynadığımız için çok çirkin olaylara tanıklık ettik. Doğrudan internetteki bir logonun rengini değiştirip özgün tasarım diye satan tasarımcılar sorun değil, bunu zaten ufak bir tarama ile kolayca deşifre edebilirsiniz. Asıl sorun bir kaç farklı logo tasarımının parçalarını kesip bir araya getiren tasarımcılardır. Yıllardır sektörün içerisinde değilseniz ve tasarım konusunda çok bilgili değilseniz gerekli taramayı yapsanız bile bu logoların özgün değil çalıntı logo olduğunu fark edemeyebilirsiniz.

Aklınızda “Acaba logo tasarımım gerçekten özgün mü?” gibi bir soru işareti kalmaması için mutlaka referanslarıyla kendini kanıtlamış bir tasarımcı veya tasarım ajansı ile çalışmalısınız. Bizler Fikral Reklam ve Tanıtım tasarım ajansı olarak logo tasarımlarını her zaman %100 özgün hazırlıyoruz. Bu konuda akılda soru işareti kalmaması için dilerse müşterilerimize sürecin en başından sonuna kadar bütün eskiz çalışmalarını ileterek hem fikir hem çizim olarak tamamen özgün çalıştığımızı gözler önüne seriyoruz.